Uncategorized

Ses yalıtım bariyerleri

Ses yalıtım bariyerleri

Ses izolasyonu birbirine çok yakın yaşam alanlarının yoğunlaşmasına paralel bir biçimde çağımızın en büyük sorunlarından biri haline gelmiştir. Ses yalıtımının sağlanması gereken özel alanlar dışında, her türlü yaşam alanında da ses yalıtımı artık gereklilik haline geldi. Ses yalıtım bariyerleri, bu alanda uzun yıllardır kullanılmakta olan kurşun levhalara alternatif bir üründür. Ses kaçaklarının önlenmesi, özel bir akustik atmosferin oluşturulması ve en önemlisi ses izolasyonunu sağlaması amacıyla tasarlanmış ürünlerdir.

Ses yalıtım bariyerleri, ses kaçaklarının önlenmesinde etkili ve kurşun levhaların bu alandaki başarılı etkisine ulaşan bir çözümdür. Duvarlar, zemin, tavan, alçıpan gibi her türlü uygulama alanının aralarına ya da önü veya arkasına kolayca uygulanabilir. Kolay uygulama, yüksek performans ve yanı sıra kurşun levhaların sağlığa zararlı etkilerinden uzak bir kullanım olanağı oluşturur. PVC malzemeden özel bir üretim şekliyle geliştirilmiş olan ses yalıtım bariyerleri, her türlü yaşam alanında kullanılabilme özelliğine sahiptir. Uygulanması sırasında alan kaybının yaşanmaması, kurşun levhalar gibi özel bir ağırlık oluşturmaması diğer önemli avantajlarıdır.

Özel bir tasarım mühendisliğiyle geliştirilmiş olan ürünler, ses yalıtımını en üst düzeyde sağlamaya yönelik gelişmiş bir çözüm oluşturur. Uygulama kolaylığı, insan ve çevre sağlığına gösterdiği hassasiyet, amacına uygun ve yüksek performansa sahip olması, statik açıdan yapılara ek bir yük oluşturmaması, alan kaybını minimuma indirmesi bu bariyerlerin benzersiz özellikleri arasında önde gelenlerden birkaçıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir